У домовленостях щодо ATACMS для України розставлені всі крапки, — Зеленський у зверненні наприкінці 789-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: uatv.ua

Ми працюємо з нашими американськими партнерами заради збільшення українських можливостей. І є чотири ключові пріоритети: захист неба, сучасна артилерія, далекобійність і щоб пакети американської підтримки прибули якнайшвидше. Про це сьогодні, 22 квітня, під час вечірнього звернення наприкінці 789-ї доби повномасштабного вторгнення Росії заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Президент зазначив, що провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, зокрема були доповіді щодо оборонно-промислового комплексу (ОПК). 

“Довгострокових контрактів, які вже є та вже працюють і які ще потребують окремої уваги, більшої уваги. Кожен в уряді України, в наших Силах оборони чітко розуміє поставлені завдання. Звичайно, була доповідь головкома (Олександра Сирського,— ред.) щодо ситуації на фронті. Була ще окрема військова доповідь сьогодні після Ставки. Щойно доповідав також керівник ГУР (Кирило Буданов, — ред.)”, — сказав він.

За його словами, український оборонний комплекс має працювати більше ніж на 100%, щоб втримати ситуацію й повернути країні ініціативу на полі бою. 

“Тим більше, що зараз нарешті ми маємо позитивний рух щодо американської допомоги й працюємо над тим, щоб український потенціал був підтриманий саме такою зброєю, яка необхідна нашим воїнам. Необхідна не тільки, щоб вистояти, а й щоб діяти — діяти заради українських цілей, активно — заради захисту наших людей”, — зазначив глава держави.

Зеленський поінформував, що провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом.

“Вдячний пану президенту, його команді, усім у Конгресі Сполучених Штатів, персонально пану спікеру Джонсону — усім, хто підтримує активний захист свободи, — я вдячний за рішення на користь нашого захисту від російського терору й на користь нашої можливості завершити війну справедливо — справжнім миром для всіх українців”, — наголосив він.

Глава держави зазначив, що перед початком розмови з Байденом Росія знову вдарила по Харкову і місцевій телевежі. 

“Очевидне залякування, щоб терор був помітний усьому місту і щоб спробувати обмежити Харків у зв’язку та доступі до інформації. Зараз триває робота над відновленням сигналу. І так само, як і Харків, різні міста й громади потребують захисту — потребують “Петріотів”. І водночас потрібно завдавати максимальних уражень усьому, що Росія використовує як базу для терору й для своєї воєнної логістики”, — заявив Зеленський.

Він висловив слова подяки всім у світі, хто готовий допомагати Україні.

“Ми працюємо з нашими американськими партнерами заради збільшення наших можливостей. Чотири пріоритети, вони ключові: захист неба, сучасна артилерія, далекобійність і щоб пакети американської підтримки прибули якнайшвидше. А сьогоднішній результат — у домовленостях про “Атакамси” для України всі крапки розставлені. Дякую, пане президенте! Дякую, Конгресе! Дякую, Америко!”, — наголосив лідер України.

Окремо він відзначив важливість початку роботи над двосторонньою безпековою угодою між Україною та США. 

“Можемо зробити так, щоб наша угода стала справді взірцевою та принесла не лише більше безпеки нашим народам, а й допомогла всій європейській історії рухатися правильно й тільки мирно”, — сказав він.

Президент також зустрівся із двопартійною делегацією конгресменів США, які перебувають із візитом у Києві.

“Члени Палати представників, обидві партії. Ми обговорили, як саме можемо зробити цей рік результативним для України та всієї коаліції — коаліції захисників міжнародного порядку. І з конгресменами, і з президентом Байденом сьогодні говорили також про підготовку першого Глобального саміту миру”, — зазначив він. 

“Для всіх нас однаково важливо, щоб формат саміту миру й формула миру стали історією успіху для України та світової більшості, для всіх, хто прагне жити за правилами міжнародного права й мирно. Дякую! Дякую кожному й кожній, хто допомагає нам в Україні долати російський терор! Дякую всім, хто захищає життя та воює проти російського окупанта!”, — наголосив Зеленський. 

Наприкінці звернення президент відзначив результати 35-ї окремої бригади морської піхоти Збройних сил України, яка діє на Придніпровському напрямку, а також 58-му окрему мотопіхотну та 72-гу окрему механізовану бригади, які воюють на Донеччині.

Читайте також: Президент Зеленський провів зустріч із двопартійною делегацією Конгресу США (ФОТО)

Прямий ефір