Космос

Вчені звертаються до Венери в пошуках інопланетного життя

0

Незважаючи на досить високу температуру поверхні, щоб розплавити свинець, вулкани, що вивергають лаву, і пухкі хмари сірчаної кислоти, нежила Венера пропонує життєво важливі уроки про потенціал життя на інших планетах, стверджує нова стаття.

«Ми часто припускаємо, що Земля є моделлю придатності для проживання, але якщо розглядати цю планету окремо, ми не знаємо, де межі та обмеження», — сказав астрофізик Каліфорнійського університету в Ріверсайді та автор першої статті Стівен Кейн. «Венера дає нам це».

Стаття, опублікована в журналі Nature Astronomy, зібрала велику частину відомої інформації про Землю та Венеру. Він також описує Венеру як опорну точку, з якої вчені можуть краще зрозуміти умови, які перешкоджають життю на планетах навколо інших зірок.

Хоча вона також має атмосферу, схожу на скороварку, яка миттєво розплющила б людину, Земля та Венера мають деякі подібності. Вони мають приблизно однакову масу та радіус. Враховуючи близькість до цієї планети, цілком природно дивуватися, чому Земля виявилася такою іншою.

Теорії розвитку Венери

Багато вчених припускають, що потік інсоляції, кількість енергії, яку Венера отримує від сонця, спричинив парникову ситуацію, яка зруйнувала планету.

«Якщо прийняти сонячну енергію, отриману Землею, як 100%, то Венера збирає 191%. Багато людей думають, що тому Венера виявилася іншою», — сказав Кейн. «Але зачекайте секундочку. У Венери немає місяця, що дає Землі такі явища, як океанські припливи, і впливає на кількість води тут».

Ця літографія містить зображення Венери з місій Pioneer Venus, Magellan, TRACE і Venus Express. Авторство: NASA

На додаток до деяких відомих відмінностей, додаткові місії НАСА на Венеру допоможуть прояснити деякі невідомі. Вчені не знають розміру його ядра, як воно досягло теперішньої, відносно повільної швидкості обертання, як його магнітне поле змінювалося з часом, або нічого про хімічний склад нижніх шарів атмосфери.

«Венера не має магнітного поля, яке можна виявити. Це може бути пов’язано з розміром його ядра», – сказав Кейн. «Розмір ядра також дає нам інформацію про те, як планета охолоджується. Земля має мантію, яка циркулює тепло від її ядра. Ми не знаємо, що відбувається всередині Венери».

Роль вулканізму та атмосфери

Внутрішня частина планети земної групи також впливає на її атмосферу. Так відбувається на Землі, де наша атмосфера здебільшого є результатом вулканічної дегазації. НАСА справді має дві місії на Венеру, заплановані на кінець цього десятиліття, і Кейн допомагає в обох. Місія DAVINCI досліджуватиме наповнену кислотою атмосферу для вимірювання вмісту благородних газів та інших хімічних елементів.

«DAVINCI вимірюватиме атмосферу на всьому шляху від вершини до низу. Це дійсно допоможе нам побудувати нові кліматичні моделі та передбачити такі види атмосфери в інших місцях, у тому числі на Землі, оскільки ми продовжуємо збільшувати кількість CO2», — сказав Кейн.

Місія VERITAS, очолювана Лабораторією реактивного руху NASA, не приземлиться на поверхню, але дозволить вченим створити детальну 3D-реконструкцію ландшафту, щоб виявити, чи є на планеті активна тектоніка плит або вулкани.

«Наразі наші карти планети дуже неповні. Зовсім по-різному зрозуміти, наскільки активна поверхня, порівняно з тим, як вона могла змінитися з часом. Нам потрібні обидва види інформації», — сказав Кейн.

Наслідки для дослідження екзопланет і майбутнього Землі

Зрештою, документ виступає за такі місії на Венеру з двох основних причин. Одна з них — можливість за допомогою кращих даних використовувати Венеру, щоб переконатися, що висновки про життя на віддалених планетах правильні.

«Тверезою частиною пошуків життя деінде у Всесвіті є те, що ми ніколи не матимемо даних на місці для екзопланети. Ми не йдемо туди, не приземляємося і не проводимо прямі вимірювання», — сказав Кейн.

«Якщо ми думаємо, що на поверхні іншої планети є життя, ми можемо ніколи не знати, що помиляємося, і ми б мріяли про планету з життям, на якій його немає. Ми зрозуміємо це правильно, лише якщо правильно зрозуміємо планети розміром із Землю, які ми можемо відвідати, і Венера дає нам такий шанс».

Інша причина для дослідження Венери полягає в тому, що вона пропонує попередній огляд того, як може виглядати майбутнє Землі.

«Одна з головних причин для вивчення Венери полягає в наших священних обов’язках як піклувальників про цю планету, щоб зберегти її майбутнє. Я сподіваюся, що завдяки вивченню процесів, які створили сучасну Венеру, особливо якщо Венера мала більш помірне минуле, яке зараз спустошено, ми можемо отримати уроки. Це може статися і з нами. Питання в тому, як і коли», — сказав Кейн.

Comments

Comments are closed.