Виставка ікон на ящиках з-під набоїв працює у Києво-Печерській лаврі (ФОТО)

Проєкт "Ікони на ящиках з-під патронів". Фото: mcip.gov.ua

У Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври відкрилася виставка Богородичних ікон на ящиках з-під набоїв, інформує "Дім".

Проєкт "Ікони на ящиках з-під набоїв" київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка присвячений мистецьким медитаціям на тему війни РФ проти України. Його головна ідея — перетворення смерті, символом якої є ящик від озброєнь, на життя, яке в українській духовній традиції уособлює ікона.

Відкриття виставки приурочили до Дня матері, який цього року відзначається 12 травня.

"Ящики, що на них написані ікони, привезені з зони бойових дій. Тому ці образи є мовчазними, але промовистими свідками усіх трагічних подій, що нині переживає Україна. Вони уособлюють біль і горе матерів, що переживають втрату дітей, розпач та відчай матерів, що змушені тікати від війни, рятуючи дитячі життя. Разом з тим ці образи закарбовують нашу віру у перемогу", — зазначили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Фото: armyinform.com.ua
Фото: mcip.gov.ua
Фото: mcip.gov.ua

Локацією для експозиції символічно обрана Києво-Печерська лавра — національна святиня України.

"Життя переможе смерть — ключова ідея цієї виставки, яка буквально демонструє незламну силу і дух нашого народу. У битві за життя, за культуру, за національну ідентичність. І тому дуже символічно, що ця виставка відкривається у національній святині, яка, нарешті, відкривається для української культури та плекає українську ідентичність", – наголосив генеральний директор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко.

Фото: mcip.gov.ua
Фото: mcip.gov.ua
Фото: armyinform.com.ua

Окрім мистецької проєкт має ще й благодійну складову. Кошти від продажу ікон підуть на підтримку різних волонтерських ініціатив, пов’язаних передусім з військовою медициною.

До цього часу проєкт встигли побачити у 20 країнах, 93 містах та 164 локаціях.

Виставка "Ікони на ящиках з-під набоїв" у Києво-Печерській лаврі діятиме до 10 червня.

Читайте також: У них немає грошової ціни: як визначається цінність археологічних знахідок, пояснили експерти

Медіа-партнери
Прямий ефір