Президент України підписав закон про підвищення штрафів для ухилянтів

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 10379, який збільшує штрафи за порушення мобілізаційного законодавства.

Про це інформує Відкритий з посиланням на картку закону.

Суми штрафів

Відповідно до статті 210, за порушення правил військового обліку передбачено штраф у розмірі від 510 до 850 гривень. Цей штраф може бути застосований у випадках, коли особа не зареєстрована в системі військового обліку або не оновлює свої дані вчасно.

Якщо порушення допускається повторно протягом року або в особливий період штраф збільшується – від 850 до 1 700 гривень.

Згідно зі статтею 210-1, за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено штраф у розмірі від 1 700 до 3 400 гривень для громадян та від 3 400 до 5 100 гривень для посадових осіб. Така санкція застосовується у випадках відмови від повістки чи невідвідування за нею Територіально-центральної комісії з мобілізаційних питань.

Повторне порушення або в особливий період, підіймає планку до 3 400 – 5 100 та 5 100 – 8 500 гривень відповідно.

З набранням чинності нового закону штрафи підвищаться в кілька разів та фактично запроваджуються три режими – порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.

Відповідно, штрафи за ст. 210, що стосуються військового обліку, становитимуть:

  • у мирний час – від 3 400 до 5 100 гривень
  • у воєнний час (або повторне порушення) – від 17 000 до 25 500 гривень

Відповідно до ст. 210-1, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час:

  • для громадян – від 5 100 до 8 500 гривень
  • для посадових та юридичних осіб – від 17 000 до 34 000 гривень

За ухилення від мобілізації у воєнний час:

  • для громадян від 17 000 до 25 500 гривень
  • для посадових та юридичних осіб – від 34 000 до 59 000 гривень

Після таких порушень, як відсутність на Територіальній Військовій Комісії за викликом, ухилення від обов’язкової реєстрації та неправильне оновлення інформації, будуть накладати мінімальний штраф у розмірі 17 000 гривень. Щодо підприємств, які не дотримуються вимог щодо обліку своїх працівників для потреб військової служби, їм загрожує штраф у розмірі не менше 34 000 гривень.

Положення ст. 210 та 210-1 не застосовуються, якщо ТЦК має можливість отримати персональні дані з електронних державних реєстрів.

Штрафуватимуть заочно

Тепер можливе накладення штрафів “заочно”, щодо порушень військового обліку та ухилення від мобілізації. Для цього не обов’язково складати протокол, який потім направлявся б до суду для розв’язання питання про штраф. Територіальна Військова Комісія може виносити ухвали про штраф без цього етапу.

Стаття 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнена положенням, що протокол за статтями 210 і 210-1 не складається, якщо порушення сталося в особливий період і особа не з’явилася на ТВК без поважних причин або не повідомила про причину відсутності за повісткою.

Отже, якщо особа не оновила свої дані, не повідомила про зміни в особистих даних (наприклад, сімейний стан, стан здоров’я і т. д.), не з’явилася за повісткою, Територіальна Військова Комісія може розв’язати питання про штраф без складання протоколу. Однак важливо, щоб у ТВК були належні документи, які підтверджують цей виклик.

Нові штрафи набудуть чинності наступного дня після оприлюднення закону, який сьогодні підписав президент України.

Президент України підписав закон про підвищення штрафів для ухилянтів

Нагадаємо, новий закон про мобілізацію в Україні набуває чинності з 18 травня.

Раніше ми писали, хто не підлягає мобілізації та хто отримає відстрочку. 

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.

Теги: , , ,