Українців попередили про нову схему шахраїв: як працює

Аферисти для отримання доступу до особистих даних і банківських рахунків громадян просять їх підписати петицію.
ілюстративне фото / cyberpolice.gov.ua
ілюстративне фото / cyberpolice.gov.ua

Незважаючи на регулярні попередження кіберполіції щодо нових схем шахрайства, аферисти продовжують винаходити дедалі витонченіші методи, щоб викрадати гроші, збирати особисті дані та отримувати несанкціонований доступ до банківських рахунків. Так, шахраї почали поширювати підроблені посилання, видаючи їх за офіційний ресурс "Електронних петицій".

Про це повідомляє пресслужба МВС із посиланням на начальника відділу протидії злочинам у сфері комп'ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції Євгена Дороганова, який в ефірі телеканалу розповів про нову схему.

Читайте також:

У міністерстві відзначили ключові моменти з його виступу, а саме:

Як працює схема?

Спочатку українці отримують повідомлення з проханням підписати петицію про присвоєння почесного звання та посилання на фейкову сторінку, де потрібно ввести авторизаційні дані. Далі ділки отримують доступ до акаунтів жертв.

Як розпізнати шахрайський сайт?

Перше правило - перевіряйте URL сайту. У шахраїв вона міститиме зайві символи, помилки або домен, схожий на офіційний. Підозрілі повідомлення з незнайомих номерів або адрес можуть бути частиною афери.

Що робити, якщо отримали підозрілі повідомлення?

  • Не переходьте за посиланням
  • Не вводьте особисті дані
  • Перевіряйте офіційні джерела
  • Повідомляйте про такі випадки кіберполіції

Раніше ми писали про те, що українські правоохоронці спільно з колегами з Латвії та Німеччини викрили зловмисників, які переконували людей інвестувати в неіснуючий проєкт із майнінгу криптовалюти.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK