Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє підприємствам, що обслуговують об'єкти критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад і територій.
Зазначається, що відсоток бронювання підвищується з 50% до 75%, що допоможе зменшити кадровий дефіцит у сфері комунальних послуг. Ці критично важливі зміни ініційовані для забезпечення безперебійної роботи таких підприємств в умовах воєнного стану.
У відомстві уточнили, що йдеться про фахівців, які забезпечують теплопостачання, водопостачання і водовідведення, а також вивезення твердих побутових відходів.
"Завдяки цьому рішенню комунальні підприємства зможуть стабільніше працювати та оперативніше реагувати на аварійні ситуації. Також для таких підприємств пом’якшено вимоги до критеріїв щодо розміру заробітної плати працівників, для яких передбачається бронювання", - ідеться в повідомленні.
Забезпечення стабільної роботи комунальної інфраструктури є стратегічною необхідністю. В умовах війни важливо підтримувати безперебійну роботу критичних систем життєзабезпечення.
Це рішення дозволить громадам ефективніше планувати свою діяльність, уникати перебоїв у постачанні води, тепла та інших базових послуг, додали у відомстві.
Раніше ми писали, що в Україні з 1 квітня 2025 року всі бронювання, оформлені за старими правилами, втратять чинність. Продовжити бронювання своїх працівників зможуть тільки компанії, які оновили статус критичності відповідно до нових вимог.