Від неї не втекти: вчений розкрив 3 факти про найнебезпечнішу у світі змію Від неї не втекти: вчений розкрив 3 факти про найнебезпечнішу у світі змію
Стиль життя

Від неї не втекти: вчений розкрив 3 факти про найнебезпечнішу у світі змію

Фото: Getty Images
Дарина Герасимчук 03 квiтня, 2025, 17:09
 0
Твітнути
Поділитися
Надіслати
Pintrest

Чорна мамба (Dendroaspis polylepis) – це африканський вид елапідних змій. Вона неймовірно небезпечна через свою високу швидкість пересування і дуже сильну отруту. Американський біолог Скотт Треверс розкрив Forbes три основні особливості цієї смертоносної змії.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Зазначимо, що чорна мамба може бути сірого, коричневого або коричнево-зеленого кольору, проте внутрішня частина її рота чорна, що є попередженням небезпеки ще до того, як вона завдасть удару.

Getty Images Фото: Getty Images

1. Швидкість як зброя

Чорна мамба славиться своєю винятковою швидкістю, що робить її однією з найшвидших сухопутних змій у світі. Насправді, за оцінками National Geographic, змія може рухатись зі швидкістю 20 км/год на коротких відстанях. За допомогою такої особливості чорна мамба ефективно уникає загрози та швидко переслідує здобич.

Експерт зазначив, що на гладкій, контрольованій трасі, яка призначена для людського спринту, тренований спортсмен обжене чорну мамбу. Однак у реальних умовах – у саванах, скелястих пагорбах та відкритих лісах Африки на південь від Сахари людині не вдасться випередити чорну мамбу.

«Основний спосіб пересування змії – бічні хвилеподібні рухи – дозволяє їй прокладати S-подібні шляхи, використовуючи свої м'язові котушки як пружинну машину. Спеціалізовані лусочки діють як крихітні гачки, допомагаючи їй хапатися і відштовхуватися від землі. На відміну від незграбніших видів, які борються з перешкодами, чорна мамба використовує кожну поверхню з хірургічною точністю, ефективно перетворюючи ландшафт на серію стартових майданчиків», - пояснив біолог.

2. Смертельна отрута

Чорна мамба відома своєю сильною нейротоксичною отрутою, яка може призвести до смерті протягом 30 хвилин, якщо не надати допомогу при сильному укусі.

«Всесвітня організація охорони здоров'я класифікує її як одну із змій, що мають найбільше медичне значення в Африці на південь від Сахари, враховуючи силу її отрути, а також швидкий початок та тяжкість клінічних проявів», – додав біолог.

Зазначається, що сильнодіюча отрута чорної мамби діє швидко, «відключаючи» нервову систему і призводячи до паралічу, дихальної недостатності та врешті-решт смерті. Швидке введення протиотрути має вирішальне значення для виживання, як показав задокументований випадок лікування змієлова у Швейцарії.

3. Агресія при загрозі

Незважаючи на свою жахливу репутацію, чорна мамба від природи сором'язлива та уникає зустрічей із людьми, коли це можливо. Вона воліє втекти, ніж боротися, використовуючи свою неймовірну швидкість. Однак якщо її загнати в кут, спровокувати і не дати виходу, вона перетворюється на абсолютного вбивцю.

За словами вченого, при загрозі чорна мамба випускає безперервний шквал швидкісних укусів. На відміну від змій, які покладаються на маскування та отруту, щоб вивести жертву з ладу, стратегія чорної мамби полягає у шоковому захисті. Вона завдає швидких послідовних ударів, впорскуючи велику кількість своєї потужної нейротоксичної отрути з кожним укусом.

Біолог підсумував, що швидкість і точність атаки робить її дуже небезпечною. Всього за секунди змія може завдати кількох ударів, цілячись в обличчя, кінцівки або будь-яку відкриту ділянку тіла нападаючого.

Теги: світові новини , вчені , факти , змія , тварини

  • 23 квiтня 15:56 6 ознак, які допоможуть розпізнати кіберзлочинців    0
  • 22 квiтня 18:23 Ваучери на навчання за рахунок держави: які професії українці обирають найчастіше    0
  • 21 квiтня 16:27 Українкам треба народжувати по трьох дітей, щоб зберегти населення – демограф    0
  • 18 квiтня 16:14 Названо ім'я нового героя шоу «Холостяк» на СТБ (відео)    0
  • 16 квiтня 12:53 Дмитро Комаров знову почав випускати «Світ навиворіт» російською мовою    0
  • 14 квiтня 16:48 Як швидко та якісно помити вікна у квартирі: 10 корисних лайфхаків    0
  • 10 квiтня 16:40 У Китаї завірусилося відео, в якому висміюється ідея Трампа про перенесення виробництв у США    0
  • 08 квiтня 17:45 Дослідження: єдині діти в сім'ї щасливіші, розумніші та креативніші ніж ті, хто росте з братами та сестрами    0
  • 04 квiтня 18:05 Viber допоможе користувачам знайти пару: новий сервіс знайомств запрацював в Україні    0
  • 03 квiтня 17:09 Від неї не втекти: вчений розкрив 3 факти про найнебезпечнішу у світі змію    0
  • 01 квiтня 14:27 Real Media: глобальний digital-холдинг, що створює екосистему для перспективних проєктів та спеціалістів    0
  • 19 березня 17:42 Telegram став другим за популярністю месенджером у світі    0
  • 19 березня 16:38 У мережі запрацював онлайн-сервіс, який допомагає знаходити одяг персонажів із популярних серіалів    0
  • 10 березня 17:17 18-річний хлопець з Індії із синдромом перевертня став найволохатішою людиною у світі    0
  • 28 лютого 18:41 Дмитро Комаров анонсував новий сезон «Світ навиворіт»: що відомо про перший випуск    0
  • 27 лютого 18:05 13 видів самообману, які заважають нам жити: думка психологів    0
  • 26 лютого 14:14 Найкращі книги року: Міжнародна Букерівська премія 2025 оголосила номінантів    0
  • 25 лютого 15:19 Проект "Зважені та щасливі" повертається на екрани: СТБ оголосили кастинг    0
  • 21 лютого 16:14 Наприкінці лютого очікується парад 7 планет: коли спостерігати за цим небесним явищем    0
  • 17 лютого 19:40 40 тонн секс-товарів українці замовили у 2024 році: інфографіка замовлень за містами і товарами    0