Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Як передає портал "Коментарі", вчені давно намагаються знайти розгадку, як мозок оновлюється новими даними та генерує спогади. Одні теорії базуються на хімічних змінах окремих нейронах, тоді як інші акцентують увагу до структурних змінах між клітинами мозку.
Мозок людини. Фото з відкритих джерел
Доктор Томас Райан з Трініті-коледжу в Дубліні є одним з нейробіологів, які досліджували ці процеси, відстежуючи клітини, що беруть участь у навчанні.
Нові результати дослідження свідчать, що формування пам'яті залежить від зв'язків між групами енграмних клітин, які є нейронами, які, швидше за все, фіксують і зберігають різні враження.
Дослідники припускають, що в голові людини, яка переживає ту чи іншу подію, створюється шаблон активації мозкових клітин, який може бути активований пізніше. Щоб побачити цей процес у дії, нейробіологи відстежили два набори енграмних клітин, кожен з яких був пов'язаний із різними спогадами.
Вони виявили, що коли один набір клітин знову активувався, інший набір іноді також активувався, як, якби спогади стали взаємопов'язаними. Це суперечить старому уявленню, що окремий нейрон зберігає цілу пам'ять. Натомість пам'ять може зберігатися у зв'язках, які ці клітини створюють та перебудовують згодом.
Такі структурні перебудови допомагають нам обробляти нову інформацію, не стираючи старих спогадів. Так мозок може містити спогади, які, начебто, мають зникнути. Це може пояснити, чому відсутність або порушення PSD-95 може вплинути на нормальні моделі навчання.
Це дослідження відкриває нові можливості для розуміння того, як мозок зберігає спогади та як ми можемо впливати на цей процес.
Читайте також на порталі "Коментарі" – вчені з'ясували, що мізки тарганів можуть урятувати людство.
Новини