Кабмін прибрав сотні застарілих дозволів і погоджень - Шмигаль

Текст: ,  8 квітня 2025, 14:38
1867
Кабмін прибрав сотні застарілих дозволів і погоджень - Шмигаль
Фото: Денис Шмигаль/Телеграм
Кабмін скасував ще понад 200 регуляторних інструментів у різних сферах

Більшість норм не застосовувались понад десять років, зокрема що стосувались санітарних правил для підприємств порошкової металургії, суднобудування, вугільної промисловості, ветеринарної та зовнішньоекономічної діяльності.

Кабінет міністрів ухвалив шість рішень, якими скасовуються ще 204 регуляторні інструменти у різних галузях. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у вівторок, 8 квітня.

"Робимо величезний крок уперед. Ухвалюємо шість рішень, які разом скасовують ще 204 інструменти регулювання", - заявив Шмигаль.

Зокрема, скасовано:

  • 150 інструментів у сфері медицини та санітарного контролю,
  • 15 - у сфері охорони праці, торгівлі, будівництва та пожежної безпеки,
  • 22 - у правоохоронній діяльності, довкіллі, агросекторі та інших сферах.

Тепер підприємцям більше не доведеться, наприклад, оформлювати погодження на перепрофілювання підприємства, отримувати санітарні паспорти на транспорт або брати дозвіл на будівництво оздоровчих закладів.

Очікується, що економічний ефект від ухвалених рішень перевищить 600 мільйонів гривень.

Шмигаль нагадав, що дерегуляція була одним із пріоритетів уряду з початку його роботи. До повномасштабного вторгнення вже скасували понад 1600 регулювань на регіональному рівні, а у 2023 році - створили Міжвідомчу робочу групу, яка з того часу анулювала 138 інструментів.

Крім того, прем’єр анонсував подальші кроки: найближчим часом уряд планує скасувати ще понад 100 регуляторних актів - переважно у сферах екології, охорони здоров’я та економіки.

Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук уточнив, що скасовано інструменти державного регулювання господарської діяльності шляхом визнання такими, що втратили чинність в цілому 42 нормативних актів центральних органів виконавчої влади та 30 в окремих частинах.

Більшість зі скасованих норм не застосовувались понад десять років та втратили актуальність, зокрема ті, що стосувались санітарних правил для підприємств порошкової металургії, суднобудування, вугільної промисловості, а також ветеринарної та зовнішньоекономічної діяльності.

Раніше Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу №12245, які реформують управління публічними інвестиціями та виконують одну з умов МВФ.

Реформа ВЛК: другий етап триватиме до осені

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

ТЕГИ: управлениеКабмин Украиныправительствогосрегулированиерегуляторные актыдерегуляція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читати коментарі
1/4
Для зручності користування сайтом використовуються Cookies. Детальніше тут
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more
Згоден / Got it