Оборонні технології України активно розвиваються — у бойових умовах випробовують власні системи протиповітряної оборони
Україна вже має дієві розробки у сфері протиповітряної оборони, частину з яких застосовують безпосередньо на фронті. Про це розповів головний редактор Defence Express Олег Катков у коментарі 24 Каналу.
За словами експерта, говорити про повний перелік перспективних рішень наразі складно, адже частина з них засекречена. Проте деякі системи вже згадувались у відкритих джерелах і успішно пройшли бойове хрещення.

Які комплекси вже розробила Україна
Катков звернув увагу на зенітно-ракетний комплекс Gravehawk, створений за фінансової підтримки Великої Британії та Данії. Його унікальність полягає у використанні ракет класу “повітря-повітря” Р-73, які запускають із землі.

“Фактично беруть цю ракету і запускають із наземної платформи. Її дальність менша, ніж при запуску з літака, але аналогічний підхід використовують, наприклад, у NASAMS”, — зазначив Катков.
Як інтегрували Р-73 у бойові системи
- Українські військові встановлювали пускову установку з ракетами Р-73 на позашляховик “Хамві”.
- Інтеграція ракети до радянського ЗРК “Оса” свідчить про гнучкість використання.
- На морському дроні “Магура” також була зафіксована Р-73 — це демонструє нові підходи у військовій інженерії.
Хоча офіційні показники залишаються невідомими, експерти припускають, що зона ураження ракети у наземному варіанті становить приблизно 10–12 км, а можливо — й більше, залежно від умов запуску.
Катков наголосив, що створення нових ракет або повноцінних вітчизняних комплексів ППО — це завдання не на місяці, а на роки. Водночас активна робота в цьому напрямку триває, і вже наявні результати — свідчення технічного потенціалу української оборонної галузі.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦