Головна Новини Світ Канада В Канаді є ціле містечко, яке вважається територією США: як таке можливо
commentss НОВИНИ Всі новини

В Канаді є ціле містечко, яке вважається територією США: як таке можливо

Єдиний сухопутний шлях до американського містечка йде територією Канади

9 квітня 2025, 19:07
Поділіться публікацією:

Пойнт-Робертсі – це американське містечко, яке залишилося в Канаді. Його площа лише 12,7 квадратних кілометрів. Тут немає світлофорів, гудків авто чи міської метушні — тільки зоряне небо, тиша й звуки природи.

В Канаді є ціле містечко, яке вважається територією США: як таке можливо

Пойнт-Робертсі

Містечко розташоване на південній частині півострова Цавассен, і єдиний сухопутний шлях до нього — через Канаду.

Нині тут мешкає близько 1200 людей. Географічна ізольованість створює побутові труднощі, які ускладнюються митними бар’єрами та хвилею антиамериканських настроїв. Утім, для багатьох мешканців ця відокремленість — це плата за безпеку, природну красу й спокійне життя.

Чому ж ця територія досі не стала частиною Канади, попри очевидну ізоляцію? Відповідь — у 1846 році, коли договір про Орегон визначив 49-ту паралель кордоном між США і Британською Північною Америкою (майбутньою Канадою). Таким чином, крихітний шматочок суші залишився за США. Одні вважають це помилкою, інші — продуманим кроком для контролю над доступом до важливих рибальських угідь Тихоокеанського регіону.

Наприкінці ХІХ століття сюди прибули перші ісландські поселенці, які працювали на лососевих фабриках і фермах.

Ніл та Крістал Кінг переїхали в до Пойнт-Робертса під час пандемії. Після втрати роботи, проблем зі здоров’ям і пожежі, що знищила їхній дім і забрала двох домашніх улюбленців, подружжя шукало спокій і новий старт. У березні 2021-го вони перевезли свої речі в трейлері до цього містечка.

"Тут ніби повертаєшся в часи 40 років тому. Все таке повільне й затишне", — розповідає Крістал, яка під час вагітності відкрила крамницю.

Магазин швидко став місцевою "точкою збору" — тут продають цукерки, іграшки, сувеніри з Пойнт-Робертса та вироби місцевих майстрів.

У містечку — лише дві основні дороги, кілька кафе й ресторанів, одна школа, одна бібліотека, один продуктовий магазин, одна пожежна служба та один електрик. Тут кожен знає кожного, і всі пов’язані через кілька знайомих.

"Коли я була маленькою, наша бібліотекарка ще й водила шкільний автобус, прибирала в школі й була близькою подругою нашої родини", — згадує місцева бібліотекарка Крістін Ломедіко, також нащадок ісландських переселенців.

Вона з чоловіком і дітьми повернулася до Пойнт-Робертса у 1982 році після років життя в Центральній і Південній Америці. "Я сумувала за морем, пляжами та лісами. Це — дім", — каже вона.

Попри свою мініатюрність, у містечку активно діють клуби садівників, радіоаматорів, книжкові та прогулянкові спільноти, історичне товариство й навіть рада виборців. І всі ці ініціативи створюють відчуття єдності.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп вирішив зруйнувати понад сторічну традицію, яка існувала між мешканцями прикордоння США і Канади.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини