Частині ФОПів хочуть змінити правила звітування з ЄСВ: деталі

Законопроєкт № 13108-1 являє собою компромісне рішення, але несе певні ризики.
Jakub Żerdzicki / unsplash.com
Jakub Żerdzicki / unsplash.com

Альтернативний законопроєкт, який стосується змін у системі податкової звітності, включно з єдиним внеском на обов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), є компромісним рішенням, яке, однак, супроводжується певними ризиками та порушеннями законодавчих процедур.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на статтю юриста Сергія Заянчуковського, опубліковану у виданні.

Читайте також:

Зазначається, що ключовим положенням законопроєкту № 13108-1 є поділ платників: одні продовжать подавати звітність щомісяця, інші - зможуть робити це раз на квартал. Квартальна форма звітності буде доступна тільки для роботодавців, у яких працює не більше десяти осіб, і які не стикаються з необхідністю призначення виплат, що залежать від помісячного заробітку працівників. Усі інші суб'єкти господарювання залишаться на колишньому, щомісячному режимі подання звітності.

Повідомляється, що також документ передбачає, що фізичні особи-підприємці, члени фермерських господарств, а також особи, які добровільно сплачують ЄСВ, можуть бути звільнені від обов'язкового подання звітності з ЄСВ, якщо вносять єдиний внесок щомісяця в розмірі, що не нижчий за мінімальний страховий.

"Цей складніший варіант виглядає як спроба знайти баланс між потребами бізнесу та соціального захисту", - підкреслює Заянчуковський.

Автори ініціативи стверджують, що повний перехід на квартальну звітність може ускладнити своєчасне надання допомоги громадянам із низьким рівнем доходу. За їхніми словами, за такого підходу інформація про доходи надходить лише через 50 днів після закінчення звітного кварталу, що заважає оперативно надавати соціальну підтримку тим, хто її гостро потребує.

При цьому, як зазначає юрист, у законопроєкту є й інші серйозні вади. Зокрема, Головне науково-експертне управління Верховної Ради вже вказало на відсутність чітких механізмів реалізації та порушення норм правотворчої техніки - пропоновані зміни до Податкового кодексу супроводжуються коригуваннями іншого закону, що суперечить статті 2 Податкового кодексу України.

Раніше ми писали про те, що українці можуть скористатися податковою знижкою, якщо вони протягом року здійснювали витрати на благодійність.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK