Приголомшливі блакитні "Іриси" ван Гога спочатку були іншого кольору – дослідження
9 травня 1889 року, наступного дня після того, як голландський художник Вінсент ван Гог переїхав до психіатричної лікарні, він почав малювати квіти у саду установи.
Нобелівську премію з хімії присудили трьом дослідникам білків
Нобелівську премію з хімії 2024 року присуджено трьом вченим за їхню роботу над білками, "хімічними інструментами життя". Деталі Девід Бейкер, Деміс Хассабіс і Джон Джампер розділять нагороду.
Ми всі користуємося плодами їх роботи: за що отримали Нобеля цьогорічні лавреати з фізики
У вівторок пара вчених, Джон Гопфілд і Джеффрі Гінтон, отримали Нобелівську премію з фізики 2024 року за роботу над штучними нейронними мережами та машинним навчанням.
Нобелем з фізики відзначили дослідження у сфері штучного інтелекту
Нобелівську премію з фізики 2024 року присуджено Джону Гопфілду та Джеффрі Гінтону за їхні фундаментальні відкриття, які уможливлюють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж.
Вчені очікують на рідкісний вибух нової: чи зможемо ми його спостерігати
Астрономи та любителі спостерігати за нічним небом перебувають в неймовірному очікуванні рідкісної події, яка спалахне на нічному небі. Вибух, який називають новою, може бути найяскравішим у своєму роді, який трапляється зазвичай раз у житті людини.
Українські науковці можуть отримати доступ до 47 полярних наукових інфраструктур
Українські науковці можуть отримати доступ до 47 полярних наукових інфраструктур, зокрема, не лише проводити полярні дослідження на станції "Академік Вернадський" та криголамі "Ноосфера", а й використовувати інфраструктури інших країн в Антарктиці й
Стали відомі лавреати Нобелівської премії 2024 з фізіології та медицини
Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали Віктор Амброс і Гері Рувкун за відкриття мікроРНК і її роль у посттранскрипційній регуляції генів. Деталі Томас Перлманн, секретар Нобелівської асамблеї, оголосив про нагороду в понеділок у Стокгольмі.
Справжні дракони: вчені розкрили загадку найбільшої літаючої тварини в історії Землі
Птерозаври вважаються найбільшими літаючими тваринами в історії Землі. Але щоб стати такими гігантами, їм було необхідно пересуватися по землі: вчених давно цікавила еволюція та механізм цього процесу.
За довго до бомбардувань Другої світової: ось, яким був найсмертоносніший день в історії людства
Можливо, вас ніколи не цікавило, яким був найсмертоносніший день в історії, але тепер ви знаєте – 23 січня 1556 року.
Вчені вважають, що інопланетні цивілізації знищували себе самі, і ми можемо йти їх шляхом
Нова модель вчених показує, що розвиненій інопланетній цивілізації може знадобитися менш як 1000 років, щоб знищити власну планету через зміни клімату, навіть якщо вона покладається виключно на відновлювану енергію.
На Сонці стався великий спалах категорії Х, який може призвести до сильних магнітних бур
На Сонці стався великий спалах категорії Х, повідомляють у NASA. Вчені не знають, чи породив він викид корональної маси. Якщо це так, то на нас чекають потужні магнітні бурі.
Вчені нарешті розгадали, як горі Еверест з кожним роком вдається ставати вищою
Гора Еверест зростала все вище протягом приблизно 50 мільйонів років. Найвища вершина світу, яку також називають Джомолунгма, є частиною Гімалайського хребта, який піднімався, коли тектонічна плита під Індійським субконтинентом стикається з рештою Азії.
Скільки людей готові обмежити себе у вживанні м’яса, щоб запобігти змінам клімату
Переважна кількість науковців погоджується, що зміна клімату є однією з найгостріших проблем, з якими зараз стикається людство, і щоб вирішити серйозні проблеми, іноді потрібно приймати непопулярні рішення.
Колода віком 3775 років може допомогти вплинути на зміни клімату
У 2013 році команда експертів вирушила до Квебеку, щоб закопати під землю приблизно 35 метричних тонн деревини для підтвердження цікавої концепції.
Наконечники стріл допомогли вченим розкрити загадку найдавнішого поля битви Європи
Близько 1250 року до нашої ери дві стародавні армії билися, використовуючи дубини, мечі та стріли в долині Толленсе на північному сході Німеччини.
Загадку дивного "механічного" шуму біля Маріанської западини нарешті розгадано
У 2014 році вчені, які проводили акустичне дослідження поблизу Маріанської западини, зафіксували моторошний підводний шум, який більше нагадує вереск механічного Левіафана з фантастичного фільму.